Pod stálým dozorem
Stoprocentní ochranu svého domova asi nenajdeme, ale aspoň se o to pokusíme. Každá, i ta nejmenší překážka, může odradit případné zloděje. Jednou z těchto překážek by mohl být kamerový systém. Slouží většinou jako doplněk k bezpečnostnímu systému, který už ve svém obydlí máme zavedený. Kamery umísťujeme uvnitř objektu i venku. Umístění je však možné jen na vlastním pozemku.
Kamerový systém jako celek se skládá z několika kamer, záznamové jednotky a není na škodu mít přístup na internet. Musíme dobře zvolit rozlišení kamery a vzdálenosti ke kritickým nebo ohroženým místům. Kamery do systému připojíme pomocí drátu nebo bezdrátově. Bezdrátové připojení má omezený přenos. Zvládne maximálně dvě zdi a musíme počítat se zhoršenou kvalitou signálu. Propojení kamery kabelem je spolehlivější a kvalitnější. Samotná instalace kamerového systému není nic složitého. Budeme potřebovat jen nástroje k uchycení kamer a kabelů.
Záznamová jednotka nahrává na pevný disk nebo SD kartu všechny situace, které jsou spojeny s nějakým pohybem. Z tohoto důvodu není potřebná velká kapacita paměti na disku a zároveň se tím usnadní hledání událostí na záznamu. Připojením kamerového systému k internetu získáme kontrolu i v době, kdy doma nejsme. Ať už jsme kdekoliv. Můžeme provádět kontrolu přes počítač nebo nově i pomocí chytrého telefonu.
Technické parametry
· Dosvit kamery – potřebuje dostatečný výkon a počet LED diod, při nákupu raději volme s rezervou. Uvedený dosvit 20 metrů znamená, že uvidíme kamerou i za tmy do 20 metrů.
· Rozlišení – obecně čím bude větší, tím lépe.
· Hodnota krytí – čím vyšší je číslo, tím je odolnější proti vodě a povětrnostním podmínkám
· Infračervené přisvícení – hlídá i v noci a v mlze
· Úhel – volíme podle velikosti hlídaného prostoru
Pomocí kamerového systému můžeme identifikovat pachatele a zaznamenat škody jím napáchané. Zvýšíme tímbezpečnost objektu, protože někdy stačí, když pachatel kameru uvidí a raději se našemu domu vyhne.