Jak by měla vypadat patrová postel pro dospělé
Nášlapy – našlapovací plocha u schůdků musí být pevná a zároveň dostatečně široká, ideální je 9 – 12 cm. Většinou se jedná o šikmé provedení, aby se po nich mohli snadno pohybovat dospělí i děti, ale není problém zhotovit schůdky kolmé, nejčastěji do prostor omezené velikosti.
Zábrana – pád z velké výšky nad 100 cm může přivodit i smrtelné následky, toto nepodceňujte a zajímejte se o provedení zábran ze všech volných stran. Měly by je tvořit latě spojené nosným hranolem na čele nebo bocích. Při výšce matrací zhruba 13 centimetrů by měla mezi horní hranou zábrany a horní plochou matrace být vzdálenost zhruba 20 cm. Veškeré ostré hrany musí být sražené, aby byly příjemné na omak.
Spojovací součásti – vzhledem k tomu, že jde o lůžka vyráběná ve stavebnicovém konceptu, je zásadní, aby šlo o dřevěný masiv. Konstrukce z dřevotřískových desek nemá potřebnou pevnost a namáhané spoje by při každodenním provozu vydržely jen několik týdnů. Spojování dřeva se provádí vodícími čepy a speciálními vruty, většinou na imbusový klíč. I když se bude jednat o masivní dřevo, nezapomínejte na občasné dotahování spojů, což ostatně platí pro všechny druhy nábytku.
Povrch – na povrchové úpravě rovněž záleží, veškeré laky a lazury by měly mít k dispozici příslušný atest, a to dokonce na vyžádání zákazníka k předložení. Většinou se jedná o ekologicky šetrné vodou ředitelné přípravky.